Naujienos

„Roninas”: sujungiantis sportą ir draugystę

Sporto klubo "Roninas" narių susitikimas nebuvo tik įprastas renginys, bet ir tikras bendruomenės suaktyvėjimas. Šio klubo nariai, turintys įvairių sportinių pomėgių, būrėsi į vieną vietą, siekdami ne tik diskutuoti apie savo sportinius pasiekimus, bet ir sustiprinti draugystę bei dalintis motyvacija.

Susitikimo vieta buvo pasirinkta taip, kad kiekvienas galėtų jaustis patogiai ir atsipalaiduoti. Salė buvo pilna sporto įrangos, skatinančios narius aktyviai judėti ir bendrauti. Jau pati atmosfera spindėjo energija ir entuziazmu.

Renginio pradžioje visi dalyviai turėjo progą pasidalinti savo naujienomis ir sportiniais pasiekimais. Tai ne tik suteikė kiekvienam galimybę jaustis suprastam ir įvertintam, bet ir įkvėpė kitus siekti savo tikslų. Šis aktyvus informacijos mainų etapas suteikė kiekvienam nariui bendrą plotmę ir pajautimą, kad jie yra dalis stiprios ir nuoširdžios bendruomenės.

Kultūrizmo čempionato „NAC International Ms. & Mr. Universe“ Master Classic Physique kategorijoje pirmos vietos nuglėtojas Tadas Jefišovas, dalinosi patirtimi ir sunkumais su kuriais susiduria profesionalūs kultūristai. Tadas Jefišos mūsų klube nėra naujokas, kaip jis pats sako, buvo gyvenimo etapas, kai gyvenau šioje salėje, jo vieni iš pirmųjų sporto pasiekimų buvo iš kovinio sporto. "Sportas man nėra tiesiog pratimų atlikimas ar varžybų laimėjimas. Tai yra kelias, kurį kiekvieną dieną einu, siekdamas tobulėti kaip asmuo. Kultūrizmas man yra ne tik apie kūno formą, bet ir apie protą, dvasią ir gyvenimo filosofiją. Pirmiausia, sportas yra mano mokykla. Jis moko kantrybės, disciplinos ir atkaklumo. Kiekvienas treniruotės ar varžybų momentas yra galimybė išbandyti savo ribas, išmokti iš nesėkmių ir pasiekti aukštumų. Kultūrizmas yra ne tik fizinė, bet ir dvasinė praktika. Tai yra meditacija, kurios metu giliai susitelkiu į savo kūną ir sielą. Man tai yra būdas atrasti savo vidinį stiprįjį, kuris praturtina ne tik mano kūną, bet ir mano gyvenimą. Sporto filosofija mane moko atkaklumo ir pasitikėjimo savimi.  Tik per tokius išbandymus galime tobulėti ir augti. Be to, sportas mane moko bendruomenės svarbos. Kultūrizmas dažnai būna individualus sportas, bet tai nereiškia, kad esu vienas. Aš esu dalis didelės bendruomenės, kurioje dalinamės patirtimi, įkvėpimu ir palaikymu.Taigi, sportas mano gyvenime yra daugiau nei fizinė veikla. Tai yra gyvenimo būdas, filosofija ir nuolatinis tobulėjimas. Ir nors kultūrizmo čempiono kelias gali būti iššūkingas, tai yra kelias, kurį su malonumu einu, nes jame slypi ne tik fizinė, bet ir dvasinė gerovė."

Svečiuose turėjome ir sporto klubo ,,Du Vilkai" bendruomenės narius kurie taip pat pasidalino savo filosofijomis, bei įžvalgomis.:

"Sporto klubo 'Du Vilkai' trenerio vaidmuo yra ne tik perduoti sportinias žinias ir treniruotės metodiką, bet ir kurti tikrą komandinią dvasios bei atkaklumo ugnį. Šis klubas man yra ne tik darbas, bet ir aistra, kurią manau ir mokau savo sportininkus jausti.

Siekiant užtikrinti sėkmingas treniruotes, svarbu sukurti saugią, motyvuojančią aplinką. Mūsų klubo filosofija grindžiama pagarbos ir bendradarbiavimo principais. Aš tikiu, kad tik stipri ir vieninga komanda gali pasiekti geriausius rezultatus.

Vienas iš pagrindinių mano tikslų yra lavinti ne tik kūną, bet ir sportininkų protą. Skatinu savo mokinius ne tik fiziškai pasiruošti, bet ir suprasti taktikos, strategijos ir komandinio darbo svarbą. Tai padeda jiems ne tik įveikti varžovus sporto aikštelėje, bet ir įgyti gyvenimo įgūdžius.

Mano treniruotės neapsiriboja tik fiziniais pratimais. Stengiuosi sukurti įvairius užduočių ir situacijų scenarijus, kurie iššaukia kūną, protą ir emocinį atkaklumą. Tai ne tik efektyvus būdas tobulinti sportinę formą, bet ir skatina kūrybiškumą bei problemų sprendimo gebėjimus.

Kiekvienas sportininkas yra unikalus, todėl individualus požiūris yra esminis. Stengiuosi suprasti kiekvieno mokinio stiprybes, silpnybes ir tikslus, kad galėčiau sukurti personalizuotas treniruotes, kurios atitiktų jų poreikius ir leistų jiems maksimaliai paspartinti pažangą.

Mūsų didžiausia sėkmė yra matyti savo mokinius ne tik tobulinant fizines savybes, bet ir augant kaip asmenybes. Kai matau, kaip jie įveikia iššūkius, kuriuos pateikia sportas ir gyvenimas, tai mane įkvepia ir dar labiau įsitikinu, kad sportas yra ne tik kūno lavinimas, bet ir gyvenimo mokykla."

Timas Boza papasakojo, kaip teisiklingai atlikti tam tikrus pratimus, jog išvengtum traumų, parodė tempimo pratimus nugarai, kojoms, rankoms ir kitoms raumenų grupėms,kurie yra skirti visiems, kuriuos kamuoja pertempti raumenys, netaisyklinga laikysena, menkas lankstumas, raumenų skausmas bei nuovargis. Šie negalavimai gali varginti dėl intensyvaus ar sunkaus fizinio krūvio, dėl ilgo sėdėjimo, ypač kai propaguojama netaisyklinga sėdėsena.

Timas minėjo:

"Jog svarbu kokybiškai prasitempti viso kūno raumenis, ypatingai esančius aplink stuburą, kadangi tai pagerina kovotojo mobilumą, smūgiai gali pasiekti pilnas amplitudes, prideda laisvumo ir tai pat ženkliai sumažina traumų tikimybę.  Tęsė Timas: ,,Gyvename XXI amžiuje, o vis dar yra žmonių kurie treniruojasi lyg prie ,,ruso". Kadangi gyvename naująjame amžiuje, manau reikėtų ir žinias atnaujinti ir prideti naujų praktikų.

"Turbūt nėra didesnio malonumo darbe, nei padėti žmonėms atrasti savo sportinį potencialą ir pasiekti jų kūno bei dvasios harmoniją. Kaip sporto treneris, mano tikslas yra ne tik pagerinti fizines savybes, bet ir skatinti asmeninį augimą bei gyvenimo kokybę. Sportas yra ne tik apie rezultatus, bet ir apie procesą. Tai yra nuolatinis tobulėjimas, kasdienė pažanga ir noras siekti geriausios versijos savęs. Mano vaidmuo kaip trenerio yra įkvėpti, motyvuoti ir aiškinti, kad tai yra kelias, o ne tik tikslas. Labai svarbu suprasti, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl individualus požiūris yra esminis. Stengiuosi sukurti asmeninę sąveiką su kiekvienu mano mokiniu, suprasti jų poreikius, tikslus ir gyvenimo būdą. Tai yra pagrindas, kurį reikia sukurti siekiant ilgalaikės sėkmės sporte. Mano filosofija grindžiama ne tik fizinio pasiruošimo, bet ir emocinės bei psichologinės būsenos palaikymu. Stengiuosi skatinti savo mokinius ne tik išnaudoti savo kūną, bet ir ugdyti vidinį ryžtą, atkaklumą ir gebėjimą įveikti iššūkius.

Didelė dalis mano darbo yra švietimas. Stengiuosi aiškinti apie sveikos gyvensenos svarbą, tinkamą mitybą, poilsio reikšmę ir sveikatą palaikančius įpročius. Tai yra neatsiejama sporto dalis, kuri padeda ne tik pasiekti gerų rezultatų, bet ir išsaugoti jų ilgalaikį poveikį.

Galų gale, mano didžiausia sėkmė yra matyti klientus judant link sveikesnio ir aktyvesnio gyvenimo. Tai yra didelis atlygis už mano darbą - matyti žmones augančius ne tik kaip sportininkus, bet ir kaip stiprius, sąmoningus savo vertybes puoselėjančius asmenybes

Sportuojam sąmoningai.

Prisijunk prie mūsų

 

SPORTO KLUBAS RONINAS

Po informacijos dalinimosi fazės vyko keletas įdomių sportinių varžybų ir žaidimų. Tai buvo puiki proga išbandyti naujus sporto žaidimus ir dar labiau susitelkti į komandinį darbą. Ne tik, kad tai buvo fizinės veiklos aktyvavimas, bet ir puikus būdas skatinti bendradarbiavimą bei sugrąžinti vaikystėje pamirštus žaidimus į kasdienybę.

Svarbi dalis šio susitikimo buvo motyvaciniai kalbos ir pasidalinimas patirtimi. Keli klubo nariai pasidalino savo istorijomis, kaip sportas pakeitė jų gyvenimus ir kaip bendruomenė padėjo jiems įveikti iššūkius. Šios istorijos ne tik įkvėpė kitus, bet ir sustiprino jau egzistuojančius ryšius tarp narių.

Svarbiausias šio susitikimo tikslas buvo bendrumo stiprinimas. Po visų sportinių veiklų, nariai turėjo galimybę dalyvauti atsipalaidavimo vakare, kuriame buvo draugiškos diskusijos ir maisto degustacijos. Tai buvo puiki proga praleisti laiką ne tik sportinių varžybų aikštelėje, bet ir giliau pažinti kitus klubo narius.

Šis sporto klubo "Roninas" bendruomenės susitikimas buvo ne tik apie fizinę aktyvumą, bet ir apie bendruomenės kūrimą. Jis tapo įvykiu, kuris įkvepė narius siekti sportinių tikslų ir kartu grožėtis draugija, kuri yra iš tikrųjų verta kovoti.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *